Micellar Ne Demek? Micellar Water | Misel Su Mucizesi

micellar ne demek misel su
Micellar Ne Demek? Micellar Water | Misel Su Mucizesi

Birkaç ay içinde, micellar water ya da misel su bir kült ürün olmaktan çıkıp bakım koleksiyonlarında temel bir ürün haline geldi. Peki micellar ne demek, ne için kullanılır, faydalarının ne olduğunu ve nasıl uygulandığını biliyor muyuz? Bu yazıda, ürünün mükemmel kullanımının anahtarlarını açıklıyoruz.

Micellar Ne Demek? Misel Su Nedir?

Misel suyu, yüzdeki kiri ve sebumu çekebilen, izole edebilen ve ciltteki kiri çıkarmak için su içinde taşıyabilen bir dizi molekül olan miseller temelinde formüle edilmiş devrim niteliğinde bir üründür. Güzellik rutinlerinde yıkamaya gerek kalmadan arınmak ve tonlamak için kullanılan iki aşamalı bir bakımdır. Cildi temizlediği ve güzellik bakımlarını, makyajı ya da çıkarmaya hazır bıraktığı için günlük kullanım için mükemmel bir seçenektir.

Micellar water pamukla uygulanır, çünkü formülü “micellar” adı verilen ve duman ve kir gibi yabancı maddeleri çekmek için mıknatıs görevi gören moleküller içerir. Bu moleküller, çözünmeyen bileşiklerin çözünmesine izin vererek emülgatör görevi görür. Bu nedenle misel suyu, 3’ü 1 arada etkili bir üründür: cildi temizler, tonlar ve cildi nemlendirirek cilt kuruluğu için iyi gelir.

Misel adı verilen moleküller sulu bir ortamda oluşurlar, polar uçlar yüzeyde kalıp su ile temas halindeyken, içeride kalan taraf hidrofobik yapıştırıcılardan oluşur. Misel solüsyonları emülsiyonlar olarak adlandırılır, bunları oluşturabilen moleküller ise emülgatör olarak adlandırılır. Suda çözünmeyen lipidler, miseller içinde hapsolur ve çözelti tarafından taşınabilir. Bu bir nevi deterjan etkisidir de diyebiliriz.

micellar water uygulama
Micellar ne demek? Misel suyu, yüzdeki kiri ve sebumu çekebilen, izole edebilen ve ciltteki kiri çıkarmak için su içinde taşıyabilen bir dizi molekül olan miseller temelinde formüle edilmiş devrim niteliğinde bir üründür.

Micellar Su Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Misel suyu cildi derinlemesine temizler ve aynı zamanda makyaj kalıntılarını giderir. Renklendiriciler, parfümler, parabenler, sabunlar, yüzey aktif maddeler ve alkol içermeyen formülü %0 agresif olduğu için tüm cilt tipleri için uygun hale getirir ve cildi nemlendirir, kalınlığını arttırır. Doğal özlere dayalı bileşenlerle, gözler, dudaklar, boyun gibi yüzdeki ve vücuttaki diğer hassas bölgelerin bakımı için mükemmeldir.

Misel su kullanmak günlük güzellik rutininizin temel bir parçası olabilir: Cildinize sürekli bakım sağlamak için, yatmadan önce makyajı çıkarma konusunda tembellik etmeyi bırakmalısınız, çünkü basit bir hareketle pürüzsüz ve mükemmel nemlendirilmiş bir yüz elde edebilirsiniz.

Hassas ciltte koruyucu bir bariyer oluşturur ve cildi dış etkenlerden korumaya yardımcı olur, yumuşak özelliklere sahip kapari özü, nane ve yatıştırıcı etkiye sahip papatya özü gibi doğal bileşenler sayesinde cildin doğal nemlendirme faktöründe denge sağlar.

Misel suyu, sadece temiz ve tonlanmış bir cildi korumak için değil, aynı zamanda PH’nizi dengede tutmak için mükemmel bir seçenektir. Makyaj temizleyici olarak gece gündüz kullanılabilir. Çok fazla makyaj kullanıyorsanız, temizliği tamamlamak için süt ve ardından misel suyu kullanmak daha iyidir.

Ayrıca bazı micellar water ürünleri, su geçirmez ve uzun süreli makyajlara karşı etkilidir aynı zamanda yüzünüzü yağ ve kirden arındırır.

Manyetik misel partikülleri, cildi etkili bir şekilde temizler ve manyetik bir hareketle tahrişi önler. Yağı ve kirleri çeker, deriden anında uzaklaştırır ve nemli bir cilt bırakmak için nemi geri püskürtür.

Özetle Micellar Ne Demek, Ne İşe Yarar?

Özetlemek gerekirse misel su:

  • Makyajı ve kirleri ovalamadan çıkarır.
  • Pürüzsüzleştirir ve tahrişi önler.
  • Cilt için daha ipeksi bir görüntü sağlar.

Peki Karma ya da Akne Eğilimli Cilt İçin Ne İşe Yarar?

Aknenin neden olduğu değişiklikleri kontrol eder, yağ bezinde denge sağlar, arındırıcı ve aydınlatıcı etkisi ile tanınan PP ve C vitaminleri sayesinde cildin mat kalmasına yardımcı olur.

Misel Su Kullanımı

Micellar Su Nasıl Uygulanır?

Micellar ne demek öğrendikten sonra şimdi ise sıra uygulama aşamasında. Uygulaması çok kolaydır: Pamuk diski ıslatın ve cildin üzerine sürüklemeden, merkezden yüz çevresine küçük dokunuşlarla dağıtın. Durulamaya gerek yoktur. Gün içinde kullanıldığında cilt tipine uygun bir güneş kremi ile cildin korunması tavsiye edilir.

Micellar Su Kullanılması Ne Zaman Tavsiye Edilir?

Doğru kullanım için, nemlendiricinizi veya makyajınızı uygulamadan önce, sabah uyandığınızda, geceleri cildin oluşturduğu fazla kirleri temizlemek için temiz cilde misel suyunu uygulamanız önerilir. Ayrıca geceleri uyumadan önce makyajı temizlemek, cildinizi nemlendirmek ve tonlamak için de micellar water kullanabilirsiniz.

Ek olarak günün herhangi bir saatinde cildinizi misel su ile temizleyerek yüzünüzü tazeleyebilirsiniz, bir spor seansından sonra ya da sadece kendinizi yorgun hissettiğinizde tazeleyici bir his elde edeceksiniz.

Birbirinden harika ve faydalı maske tariflerinin bulunduğu 6 Farklı Aloe Vera Maskesi Yapımı yazımızı okumak isterseniz, sitemizden ya da başlığın üzerine tıklayarak harika tariflere ulaşabilirsiniz!